Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach drugiej edycji kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks

 

Autor: Marcin Fujak

Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn

Specjalność: Budowa i badanie pojazdów samochodowych

Nazwa projektu: Tokarka uniwersalna

Opis autora: Wykonany model obrazuje podstawowe funkcję tokarki. Suport poruszą się w płaszczenie umożliwiając w pełni obrabianie materiałów. W projekcie znajduje się śruba pociągowa, dzięki której następuje ruch liniowy suportu. Co umożliwia wykonanie gwintów oraz precyzyjnej obróbki.

 

Autor: Olga Galica

Kierunek: Inżynieria biomedyczna

Specjalność: Biomechanika urazów

Nazwa projektu: Model prototypu urządzenia stereotaktycznego

Opis autora: Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w systemach pracujących w oparciu o układ współrzędnych kartezjańskich. Ma służyć do przeprowadzania operacji nakłuć komorowych mózgu u chorych z nadciśnieniem śródczaszkowym, bez konieczności przeprowadzania rozległej trepanacji czaszki. Projekt powstał na podstawie wzoru użytkowego nr PL65969.

olga galica 1 olga galica 2

olga galica 3

Autor: Mateusz Żurek

Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn

Specjalność: Aparatury i Instalacje Przemysłowe

Nazwa projektu: Buggy

Opis autora: Projekt przedstawia dwuosobowy model pojazdu austriackiej firmy Pirania Buggy. Wzorowałem się na planie jednoosobowego buggy tej firmy i odpowiednio zmodyfikowałem owy pojazd na wersję dwuosobową, dodałem kilka wzmocnień i w niektórych miejscach zmodyfikowałem geometrię ramy. Do wykonania projektu korzystałem głównie z karty narzędzi ''konstrukcje spawane''.

Autor: Kamil Kołaciak

Kierunek: ZiIP

Specjalność: Zarządzanie Produkcją

Nazwa projektu: Stopa perkusyjna

Opis autora: Wykonany model przedstawia stopę perkusyjną. Stopa perkusyjna jest elementem zestawu perkusyjnego służącym do uderzania w membranę bębna basowego. Projekt powstał na podstawie zdjęć innych stóp dostępnych w internecie.

 Kamil Kołaciak 1Kamil Kołaciak 2

Autor: Dawid Szewczyk

Kierunek: Energetyka

Specjalność: Systemy i urządzenia energetyczne

Nazwa projektu: Koło samochodowe

Opis autora: Projekt przedstawia połączenie koła samochodowego z wałkiem. W skład modelu wchodzą m.in. felga aluminiowa z oponą, piasta z ułożyskowaniem, tarcza hamulcowa. Aby uatrakcyjnić projekt, zamodelowane zostały również detale, takie jak dekielek felgi czy wentyl. Model całkowicie wymyślony, bez wykorzystania dokumentacji technicznej.

 

 

 

 

 

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Odsłon : 640269