Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach szóstej edycji kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks

Autor: Tomasz Zając
Kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Specjalność: Zarządzanie produkcją
Nazwa projektu: Kontener morski typ 1CC
Opis autora: Projekt stanowi model kontenera morskiego. Kontener został zaprojektowany w oparciu o przepisy budowy kontenerów wydane przez Polski Rejestr Statków. Zgodnie z normą jest to kontener typu 1CC o wymiarach zewnętrznych: wysokość 2591mm, szerokość 2438mm, długość 6058mm. Przepisy budowy określają wymiary zewnętrzne, wymiary wewnętrzne, rozmieszczenie naroży zaczepowych, wymiary otworów drzwiowych oraz rozmieszczenie i wymiary kieszeni dla wideł wózków podnośnikowych.

Tomasz Zając 1 Tomasz Zając 2 Tomasz Zając 3

Autor: Michał Poddubiuk
Kierunek: Automatyka i robotyka
Specjalność: Sterowanie i monitoring maszyn
Nazwa projektu: Robot przemysłowy Fanuc 430i
Opis autora: Projekt przedstawia model robota przemysłowego Fanuc 430i. Robot ten znajduje zastosowanie w najróżniejszych gałęziach przemysłu  m.in. przy magazynowaniu, zgrzewaniu punktowym, lakierowaniu itp. W projekcie zostały również wykonane przykładowy chwytak oraz animacja pokazująca możliwe zastosowanie urządzenia.

 micha poddubiuk 1 micha poddubiuk 2 micha poddubiuk 3 Michał Poddubiuk 4

 

Autor: Bartłomiej Juszczyk
Kierunek: Automatyka i robotyka
Specjalność: Sterowanie i monitoring maszyn
Nazwa projektu: Frezarka CNC
Opis autora: Projekt przedstawia model frezarki sterowanej numerycznie.  Uniwersalna frezarka przeznaczona do prac w wydziałach: narzędziowych, prototypowych, produkcyjnych do wykonywania narzędzi, form, wykrojników i innych detali o wysokiej dokładności. Można na niej obrabiać takie materiały jak: żeliwo , stal, brąz, mosiądz, aluminium i tworzywa sztuczne z optymalnymi prędkościami skrawania i posuwami. Przekładnie śrubowe toczne stanowią element o bardzo wysokiej precyzji , zapewniające bezluzową  pracę , wysoką sztywność osiową, dokładność skoku oraz dużą żywotność.

Bartłomiej Juszczyk 1 Bartłomiej Juszczyk 2 Bartłomiej Juszczyk 3

Autor: Marcin Buława
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyny
Nazwa projektu: Kolejka Zębata
Opis autora: Jest to prosty schemat kolejki z napędęm silnikowym przekazywanym na listwę zębatą (zębatka) w skutek czego może sie przemieszczać w 2 kierunkach w zależności od kierunku obrotów na wale. Jest to wersja pasażerska kolejek tego typu występujących np. w kopalniach. Może być alternatywą dla kolejek linowych zwłaszcza na krótkich dystansach.

Marcin Buława 1 Marcin Buława 2 Marcin Buława 3 Marcin Buława 4

Autor: Wojciech Kołodziej
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyny
Specjalność: Wytwarzanie Maszyn Wspomagane Techniką Komputerową
Nazwa projektu: Rama gokarta
Opis autora: Projekt przedstawia ramę gokarta wraz z układem kierowniczym. Model powstał w oparciu o mój projekt wykonany w 2D kilka lat wcześniej. Rama jest prostą konstrukcją spawaną. Gokart był projektowany z myślą zamontowania w nim silnika spalinowego o pojemności 125cm3.

Wojciech Kołodziej 1

Wojciech Kołodziej 2

Autor: Mariusz Chyliński
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn, rok III, AGH
Nazwa projektu: Zawieszenie oparte na dwóch wahaczach poprzecznych
Opis autora: Jest to uproszczony projekt przedstawiający budowę zawieszenia na dwóch wahaczach poprzecznych(układ double wishbone).
Układ ten ma przede wszystkim zastosowanie w pojazdach samochodowych. Wahacze poprzeczne mają za zadanie przeniesienie sił na nadwozie. Szczególną uwagę zwróciłem na konstrukcję amortyzatora, ponieważ jest to element, który stosuje się często oraz pełni ważne role w życiu codziennym. Stosowany jest w celu eliminacji drgań i zwiększenia komfortu użytkowania wielu układów mechanicznych.

Mariusz Chyliński 1 Mariusz Chyliński 2

Autor: Artur Drabczyk, Politechnika Krakowska
Kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Specjalność: Zarządzanie Produkcją
Nazwa projektu: Szafka BRW
Opis autora: Projekt przedstawia odwzorowany egzemplarz szafki firmy Black Red White z kolekcji Elippe. Została ona złożona za pomocą kołków, śrub mimośrodowych oraz wkrętów. Szafka posiada dwie szuflady zamontowane na suwnicach z łożyskami kulkowymi pozwalającymi na bezszelestną prace.Dodatkowym jej atutem są stopki z możliwością regulacji wysokości.

Artur Drabczyk 1 Artur Drabczyk 2

Autor: Łukasz Mucha
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji
Specjalność: Zarządzanie Produkcją
Nazwa projektu: Boomerang Chair
Opis autora: Projekt przedstawia konstrukcję fotela drewnianego o kształcie przypominającym bumerang. Proste linie i kąty tworzą oryginalny kształt pasujący do nowoczesnego wnętrza. Na konstrukcję można nałożyć tapicerkę materiałową lub skórzaną. Projekt jest odwzorowaniem projektu Kurta Dexela - Boomerang Chair.

Łukasz Mucha 1 Łukasz Mucha 2 Łukasz Mucha 3 Łukasz Mucha 4

Autor: Piotr Tatarek
Kierunek: Automatyka i Robotyka
Nazwa projektu: Stepper
Opis autora: Stepper skrętny, starający się odzwierciedlić rzeczywisty obiekt. Podstawa wykonana z konstrukcji spawanej.

Piotr Tatarek 1 Piotr Tatarek 2

Autor: Michał Gałka
Ukończony kierunek I stopnia: Mechanika i Budowa Maszyn,
Specjalność: Budowa i Badania Pojazdów Samochodowych,
Tytuł pracy dyplomowej: Projekt Silnika Stirlinga Typu Alfa.
Studiowany kierunek II stopnia: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji,
Specjalność: Zarządzanie Produkcją
Nazwa projektu: Silnik Stirlinga typu Alfa
Opis: Silnik Stirlinga typu Alfa o rozłożeniu cylindrów w układzie "V" pod kątem 90 stopni. Zrealizowanym przeze-mnie projektem w ramach kursu: "Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks" jest złożenie 3D silnika Stirlinga. Silnik ten zaprojektowałem w ramach mojej pracy dyplomowej inżynierskiej i broniąc jej uzyskałem tytuł inżyniera. Silnik został fizycznie wykonany, ale nie do końca prawidłowo funkcjonował. Odpowiednie wnioski z jego badań umieszczone zostały w mojej pracy dyplomowej.
Silniki te w dzisiejszych czasach są coraz częściej stosowane w energetyce odnawialnej. Należą one do grupy silników cieplnych spalania zewnętrznego dzięki czemu mogą być zasilane z bardzo różnych źródeł energii cieplnej. Można na przykład wykorzystać ciepło odpadowe różnych procesów, czy urządzeń lub skupionych promieni słonecznych. Przykładowe zastosowanie silnika Stirlinga: http://www.youtube.com/watch?v=OVB7L6LgoOc

Michał Gałka 1 Michał Gałka 2 Michał Gałka 3 Michał Gałka 4

Autor: Olga Wojnarowska
Kierunek: Inżynieria Biomedyczna
Specjalność: Biomechanika i robotyka
Nazwa projektu: Urządzenie do rehabilitacji kończyny dolnej
Opis autora: Projekt przedstawia model urządzenia do rehabilitacji kończyny dolnej. Urządzenie umożliwia rehabilitację stawu kolanowego, w oparciu o wykorzystanie ćwiczeń czynnych i biernych wykorzystując ruchy zginania, prostowania i rotacji. Ponadto urządzenie umożliwia rehabilitację w obrębie stawu skokowego umożliwiając ruchy zginania, prostowania, pronacji i supinacji.

Olga Wojnarowska 1Olga Wojnarowska 2

 

 

 

 

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Odsłon : 640263