Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach trzynastej edycji kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks

Autor: Paweł Kossowski
Uczelnia: Politechnika Śląska Wydział Mechaniczny - Technologiczny, Automatyka i Robotyka
Nazwa projektu: Rower typu street/park
Opis autora: Model roweru do jazdy po przeszkodach w skateparkach i zabudowie miejskiej. Stalowa rama, kierownica i korby na kołach 26 calowych. Całość zaprojektowana przy zachowaniu odpowiednich proporcji/wymiarów.

pawel kossowski 2 pawel kossowski 3 pawel kossowski 5

Autor: Piotr Weryński
Uczelnia: Automatyka i Robotyka, AGH, Wydział Inżynieri Mechanicznej i Robotyki
Nazwa projektu: Zegarek
Opis autora: Projekt zegarka z pudełkiem w rzeczywistej skali. Użyto 78 elementów do zbudowania całego złożenia modelu, przeprowadzono około 500 operacji na tych elementach. Skorzystano z wielu różnorodnych funkcji programu. Zrobiony pełny rendering do modelu. Zegarek i pudełko jest własną koncepcją inspirowaną wyobraźnią. Kurs dokształcający był bardzo dobrym wprowadzeniem do programu SolidWorks.

piotr weryski 3 piotr weryski 5 piotr weryski 6 piotr weryski 7

Autor: Maciej Sadok
Uczelnia: Mechanika i Budowa Maszyn, Silniki Spalinowe
Nazwa projektu: Żyrandol sufitowy
Opis autora: Projekt przedstawia żyrandol sufitowy trójlampowy. Wykonany został na wzór rzeczywistej lampy domowej. Łączy w sobie elementy wykonane ze stali polerowanej oraz drewna machoniowego. Eleganckie klosze lamp wiszą na wspornikach o fantazyjnych kształtach i wykończone zostały stalowymi obwódkami. Całości obrazu dopełniają świecące żarówki wkręcone w gniazda wewnątrz kloszy. Projekt składa się z 10 różnych elementów.

Maciej Sadok -4 Maciej Sadok - 2 Maciej Sadok - 1 Maciej Sadok - 3

Autor: Jakub Lewiński
Uczelnia: Mechanika i Budowa Maszyn
Nazwa projektu: Piec obrotowy
Opis autora: Projekt przedstawia model pieca obrotowego przeznaczonego do produkcji materiałów nanoporowatych, tlenku cynku i magnezu, cementu,  wyżarzania, prażenia materiałów sypkich.

Piec jest wykonany ze stali konstrukcyjnej z wymurówką w tym przypadku bazaltową. Na piecu umieszczony jest właz którym wsypywany i wysypywany jest produkt obróbki. Piec posiada dwa pierścienie toczne, oraz wieniec zębaty. Od strony napędu znajduje się otwór do ogrzewania wsadu, po przeciwnej znajduje się otwór, którego koniec ma być umieszczony w rekuperatorze spalin. Piec opiera się na czterech rolach tocznych, a rola oporowa zapobiega jego ześlizgnięciu się z nich. Wszystkie koła stosowane w modelu są o zarysie ewolwentowym. Wieniec zębaty posiada 158 zębów, koło napędowe 19, jest ono połączone z multiplikatorem za pomocą prostego sprzęgła. Multiplikator jest jednostopniowy, wykorzystałem przy projektowaniu koła o liczbie zębów odpowiednio 80 i 20, dających przełożenie 4:1. W górnej części obudowy umiejscowiony jest wlew oleju oraz właz do kontroli stanu zębów, w dolnej spust oleju oraz niewidoczny na zdjęciach kanał przelewowy oleju. Silnik wykorzystany do napędu pieca, to silnik trójfazowy o mocy 22 kW i prędkości maksymalnej 1400 obr/min. Połączony jest on z przekładnią hamulcem. Do ogrzewania pieca wykorzystywany jest gaz ziemny, który jest doprowadzany jednym z przewodów palnika, drugim zaś powietrze.

Jakub Lewiński 1 Jakub Lewiński 5  Jakub Lewiński 2

Autor: Damian Cichy
Uczelnia: Automatyka i Robotyka (Politechnika Krakowska)
Specjalność: Mechatronika
Nazwa projektu: Hulajnoga
Opis autora: Projekt przedstawia model hulajnogi

Damian Cichy 1 Damian Cichy 3 Damian Cichy 2

Autor: Mateusz Solak
Uczelnia: Mechanika i Budowa Maszyn, Specjalność: Silniki Spalinowe
Nazwa projektu: Zegar gabinetowy
Opis autora: Projekt przedstawia model zabytkowego zegara gabinetowego składający się z 21 różnych elementów. W modelu występują zarówno materiały wykonane z mosiądzu, stali chromowanej jak i drewna mahoniowego.

Mateusz Solak 2 Mateusz Solak 1

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Odsłon : 640264