Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks - semestr leni 2016

Autor: Marta Górska
Kierunek i specjalność: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Inżynieria Wytwarzania
Nazwa projektu: Taczka
Opis autora: Taczka posiada dodatkowe 2 skrętne kółka, które umożliwiają używanie bez konieczności ich podnoszenia. Skrętne tylne kółka zapewniają lepsze manewrowanie. Kolor taczek z  pewnością przyciągnie uwagę kobiet lubiących prace w ogrodzie.

Marta Górska

Autor: Bartosz Czart
Kierunek i specjalność: Technologia Chemiczna, Technologia Ropy i Gazu
Nazwa projektu: Scyzoryk
Opis autora: Klasyczny scyzoryk wyposażony w trzy najczęściej wykorzystywane narzędzia, który okaże się przydatny podczas codziennego użytkowania, jaki i podczas wypraw turystycznych.

Czart Bartosz

 

Autor: Magdalena Filip
Kierunek i specjalność: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Inżynieria wytwarzania
Nazwa projektu: Drzwi do zabudowy samochodu
Opis autora: Wykonany model przedstawia tylne dwuskrzydłowe drzwi do zabudowy samochodu, z zamknięciami zewnętrznymi (rygle). Całość została wykonana przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

Magdalena Filip 1 Magdalena Filip 2

Autor: Ewelina Furgalska
Kierunek i specjalność: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Inżynieria wytwarzania
Nazwa projektu: Wózek sklepowy
Opis autora: Projekt przedstawia wózek sklepowy wykonany w przeważającej ilości ze stali nierdzewnej, natomiast jego chwyt jest wykonany z tworzywa sztucznego, a koła z gumy. Gumowe kółka umożliwiają swobodne przemieszczane, a nierdzewny wózek stabilność utrzymania ciężaru zakupów. Odporny jest także na zmiany temperatury.

Ewelina Furgalska 1 Ewelina Furgalska 2

 

Autor: Gabriela Kiszka
Kierunek i specjalność: Informatyka stosowana, Systemy CAD i przetwarzanie obrazów
Nazwa projektu: Rower rehabilitacyjny trójkołowy z napędem ręcznym korbowym
Opis autora: Zamodelowany rower jest przeznaczony do rehabilitacji osób dorosłych z całkowitym niedowładem kończyn dolnych. Napęd roweru odbywa się przez mechanizm korbowy oraz przekładnię łańcuchową na koło przednie, dlatego umożliwia samodzielne przemieszczanie się osoby niepełnosprawnej.  Całość została zaprojektowana z zachowaniem rzeczywistych wymiarów. Model składa się m. in. ze stalowej ramy, siedziska i podłokietników przymocowanych do odpowiedniej konstrukcji ramy, trzech 24 calowych kół, podnóżka pod stopy z gumową nawierzchnią zwiększającą przyczepność, koszyka, mechanizmu korbowego napędzanego rękoma oraz przekładni napędzającej przednie koło. W modelu przedniego koła uwzględniono takie elementy jak: opona umieszczona na rafce, śruba, piasta, dwa łożyska kulkowe, para nakrętek i podkładek, szprychy łączące piastę z rafką koła. Uwzględniono ruchy obrotowe kół, korby, przekładni zębatkowej, przedniej ramy modelu wokół własnej osi oraz właściwy ruch łańcuchów.

   Model RRK Model RRK koło tylnie Model RRK tył Model RRK koło przednie

Autor: Monika Bogusz
Kierunek i specjalność: Informatyka stosowana, Systemy CAD i przetwarzanie obrazów
Nazwa projektu: Specjalny wózek inwalidzki
Opis autora: Projekt przedstawia model wózka inwalidzkiego, który charakteryzuje się budową modułową. Geometria powstała na podstawie wymiarów rzeczywistych.

Zrealizowano następujące moduły konstrukcyjne:

 • rama (rama siedziska, rama oparcia),
 • koła tylne oraz przednie koła samonastawne (z uwzględnieniem pełnego mechanizmu obrotowego),
 • hamulce postojowe,
 • obręcze napędowe,
 • siedzisko,
 • oparcie,
 • oparcia boczne, podłokietniki,
 • rączki do pchania wózka,
 • zagłówek w formie wydłużonego oparcia ze specjalną barierką,
 • odchylane podparcie kończyn dolnych (podnóżki oraz podpórki na łydki z regulowanym kątem nachylenia).

Model zawiera 77 różnych elementów. Dzięki konstrukcji modułowej pacjent może w trakcie używania wózka adoptować wiele opcji i dopasować wózek do swoich indywidualnych potrzeb. Jest możliwość demontażu poszczególnych elementów, ponieważ zostały wykorzystane połączenia śrubowe. Wózek może być napędzany przez jego użytkownika lub inną osobę. Dla poszczególnych części zastosowano odpowiednie materiały (stale, stop aluminium, guma, tworzywa sztuczne), które zapewniają wózkowi lekkość, dużą wytrzymałość, komfort jazdy oraz łatwą higienę pojazdu.

Monika Bogusz 1 Monika Bogusz 2 Monika Bogusz 3 Monika Bogusz 4

Autor: Rafał Sum
Kierunek i specjalność: inż. materiałowa, materiały konstrukcyjne
Nazwa projektu: Orbitrek
Opis autora: Urządzenie siłowni zewnętrznej poprawiające kondycję, wzmacniające mięśnie oraz poprawiające wydolność organizmu. Angażuje do pracy zarówno dolne, jak i górne partie ciała, co pozwala na wyrzeźbienie mięśni na całym ciele.

Rafał Sum 1 Rafał Sum 2 Rafał Sum 3

Autor: Agata Kośniowska
Kierunek i specjalność: Inżynieria Materiałowa, Materiały konstrukcyjne
Nazwa projektu: Deskorolka
Opis autora: Deska deska wykonana ze sklejki (zwykle 7-warstwowej) najczęściej drewna klonowego. Deski występują w różnych rozmiarach i długościach. Traki to metalowa część pod deckiem, na nich zamocowane są kółka. Traki umożliwiają skręcanie deskorolki,  dodatkowo wykorzystuje się je do trików. Ważną częścią traka jest kingpin, czyli duża śruba, która łączy części w całość. Do skompletowania deskorolki potrzebujemy czterech kółek wykonanych z poliuretanu. Twarde kółka  łatwiej ślizgają się po nawierzchni, więc łatwiej na nich dokręcać triki z obrotami ciała.Duże koła są szybkie i najczęściej stosowane są do jazdy na rampie.

Agata Kośniowska 3 Agata Kośniowska 2

Autor: Piotr Olejniczak
Kierunek i specjalność: Informatyka stosowana, Systemy CAD i przetwarzanie obrazów
Nazwa projektu: AT-ST (All Terrain Scout Transport)
Opis autora: AT-ST (All Terrain Scout Transport) - fikcyjny pojazd z sagi Gwiezdnych Wojen. Model został wykonany w oparciu o rozmaitą ilość grafik dostępnych w sieci i może posłużyć do wydrukowania na drukarce 3D w celu uszcześliwiania fanów Star Wars.

FinalRender4

FinalRender2 FinalRender1

Autor: Miłosz Buczek
Kierunek i specjalność: Mechanika i Budowa Maszyn, Mechanika Konstrukcji i Materiałów
Nazwa projektu: Wiertarka korbowa
Opis autora: Wiertarka korbowa PWWe10 polskiej produkcji. Napędzana jest siłą mięśni i ma możliwość pracy na dwóch biegach: szybkim i wolnym. Aby zmienić bieg należy zamienić korbę i rączkę stronami.

Miłosz Buczek 2 Miłosz Buczek 1

Autor: Hubert Waliczek
Kierunek i specjalność: Inżynieria Materiałowa, Materiały konstrukcyjne
Nazwa projektu: Mikser kuchenny
Opis autora: Mikser, z dzbankiem wykonanym z  tworzywa sztucznego, z 4 prędkościami pracy,  oraz  3-ramiennym ostrzem ze stali. Nowoczesne technologie oraz zautomatyzowane wyposażenie domu, w znaczący sposób sprzyjają skróceniu czasu, przeznaczonego do wykonywania codziennych czynności. Dzięki zaawansowanym, elektrycznym akcesoriom kuchennym, takim jak przedstawiony blender kielichowy, w łatwy i szybki sposób przygotować można ulubione koktajle czy owocowe smoothie. Przyrząd ten służy również rozdrabnianiu, miksowaniu oraz kruszeniu. Moc tego typu urządzeń jest uzależniona od jego rodzaju. Zaprezentowany blender kielichowy posiada aż cztery poziomy szybkości, pozwalając dzięki temu na dostosowanie nasilenia obrotów do własnych potrzeb. Jest to urządzenie o podwyższonej sile mocy, z funkcją turbo. Zawiera trzy ostre noża, które w łatwy sposób można wyciągnąć w celu dokładnego wyczyszczenia po zakończonej pracy. Jest to produkt łatwy i wygodny w obsłudze o zagwarantowanej jakości.

  Hubert Waliczek 3 Hubert Waliczek 4

Autor: Bartosz Bigda
Kierunek i specjalność: Mechanika i Budowa Maszyn, Mechanika Konstrukcji i Materiałów
Nazwa projektu: Pompka paliwa Fiat126p
Opis autora: Membranowa pompka paliwa do Fiata 126p służy do przepompowywania paliwa ze zbiornika paliwa do komory gaźnikowej, napędzana mechanicznie przez silnik.

Bartosz Bigda 1 Bartosz Bigda 2

 

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Odsłon : 640255