Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks - semestr zimowy i letni 2016 - 2017

Autor: Adam Oczkowicz
Kierunek / specjalność:
Mechanika i Budowa Maszyn. (I stopień) Mechanika Konstrukcji i Materiałów / (II stopień) Aparatura i Instalacje Przemysłowe.
Nazwa projektu:
Rower górski
Opis autora:
Projekt przedstawia rower górski w skład którego wchodzi około 70 części. Model powstał w oparciu o poglądowe zdjęcia z internetu wraz z zachowaniem rzeczywistych wymiarów. Rama roweru została wykonana ze stopu aluminium 6061 T6 ze względu na świetny stosunek wytrzymałości do gęstości, co pozwala uzyskać wysokie właściwości mechaniczne przy zachowaniu bardzo niskiej wagi. Elementy wykonane z tego materiału są również odporne na korozję oraz posiadają dobrą spawalność. Przekazanie napędu z mechanizmu korbowego na tylne koło zostało zasymulowane przy pomocy operacji pas/łańcuch.

Adam Oczkowicz 1 Adam Oczkowicz 2 Adam Oczkowicz 4 Adam Oczkowicz 3 Adam Oczkowicz 7

Autor: Agnieszka Litwin
Kierunek / specjalność:
Energetyka / Systemy i Urządzenia Energetyczne
Nazwa projektu:
Wkładka do zamka
Opis autora:
Projekt zawiera uproszczony model wkładki do zamka. Symulacja skupia się przede wszystkim na ruchu klucza, którego kształt pozwala na odpowiednie ustawienie znajdujących się w zamku bolców i przekręcenie mechanizmu.

Agnieszka Litwin 1 Agnieszka Litwin 4Agnieszka Litwin 3

 

Autor: Szymon Belcar
Kierunek / specjalność: Inżynieria produkcji
Nazwa projektu: Rower treningowy
Opis autora: Rower ma solidną konstrukcję, która doskonale sprawdza się podczas dynamicznych treningów kolarskich. Przeznaczony do treningu w domu lub domowej siłowni pozwoli skutecznie dbać o dobrą kondycję i mocne mięśnie nóg. Wszechstronna regulacja siodełka oraz regulacja kierownicy umożliwia idealne dopasowanie ustawień do warunków fizycznych osoby ćwiczącej. Wyprofilowana kierownica pozwala na przyjmowanie podczas jazdy pozycji sprinterskich a pedały z koszykami stabilnie utrzymują stopy.

Szymon Belcar 1 Szymon Belcar 2 Szymon Belcar 3

Autor: Grzegorz Sitkowski
Kierunek / specjalność: Automatyka i Robotyka / Automatyzacja Systemów Wytwarzania
Nazwa projektu: Hulajnoga
Opis autora: Wykonany model przedstawia hulajnogę. Powstała ona w oparciu o zdjęcia dostępne w internecie. Całość została zaprojektowana przy zachowaniu odpowiednich wymiarów. Na każdy z komponentów naniesiony został odpowiedni materiał dzięki czemu po wykonaniu renderingu uzyskano bardziej realistyczny model.

Zdjecie projekt Sitkowski Grzegorz

Autor: Artur Grzywa
Kierunek / specjalność: Inżynieria produkcji
Nazwa projektu: Wioślarz
Opis autora: Wioślarz służy do ćwiczeń domowych. Posiada wyświetlacz przedstawiający parametry podczas treningu. Można na nim wykonywać ćwiczenia zarówno siłowe jak i cardio.

Artur Grzywa 1 Artur Grzywa 2

Autor: Agnieszka Styczeń
Kierunek / specjalność: Inżynieria Produkcji
Nazwa projektu: Reduktor walcowy
Opis autora: Reduktor pełni funkcję dodatkowej przekładni (w tym przypadku zębatej), która ma za zadanie zredukować ilość obrotów oraz zwiększyć użyteczny moment obrotowy. Wykorzystywany jest głównie w motoryzacji, stanowi on dodatkowy człon skrzyni biegów. Istota działania reduktora polega na napędzaniu człona przez drugi, w wyniku czego uzyskuje on prędkość, która jest mniejsza od prędkości obrotowej wału wejściowego.

Agnieszka Styczeń 1 Agnieszka Styczeń 3

Autor: Anna Szylar
Kierunek / specjalność: Inżynieria produkcji
Nazwa projektu: Wiertarka ręczna
Opis autora: Projekt przedstawia wiertarkę ręczną polskiej produkcji PWWe10. Wiertarka została narysowana na bazie wymiarów pobranych z rzeczywistego egzemplarza. Ta prosta w użyciu wiertarka składa się z 45 części. W przedstawionym projekcie większość elementów została zamodelowana, natomiast nieliczne zostały pozyskane przy użyciu narzędzia Toolbox.

Anna Szylar Anna Szylar 4

Autor: Adam Pyłka
Kierunek / specjalność: Mechanika i Budowa Maszyn, Wspomaganie Komputerowe Projektowania
Nazwa projektu: Zabytki ogrodowe - sieczkarnia
Opis autora: Projekt wykonany w celu doskonalenia umiejętności modelowania w programie SolidWorks oraz udokumentowania ogólnego schematu budowy i działania dawnej maszyny rolniczej w momencie, gdy jeszcze nie wszystkie egzemplarze uległy destrukcji.

Sieczkarnia

Autor: Mateusz Liśkiewicz
Kierunek / specjalność: Inżynieria Materiałowa / Materiały konstrukcyjne
Nazwa projektu: Uproszczona instalacja solarna
Opis autora: Uproszczona instalacja solarna, składa się z dwóch kolektorów słonecznych wraz z konstrukcją mocującą, zbiornika z wężownicą oraz orurowania.

Mateusz Liśkiewicz 2

Autor: Valiantsin Sinkevich
Kierunek / specjalność: Wydział Inżynierii Lądowej - Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie
Nazwa projektu: Suszarka pod produkcję kawy

Valik Sinkevich

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Odsłon : 640278